Szampon do włosów kręconych – jaki powinien być?

Szampon do włosów kręconych to kosmetyk, w który powinien wyposażyć się każdy posiadacz loków i fal. Ten rodzaj kosmyków wymaga bowiem odżywczej i bogatej pielęgnacji. Warto zatem mieć świadomość tego, czym kierować się przy wyborze szamponu, aby włosy mogły odnieść z procesu mycia jak najwięcej korzyści.

Jak powinien działać szampon do włosów kręconych?

Szampon do włosów kręconych, jak i inne kosmetyki, mają przed sobą dość trudne zadanie. Włosy kręcone są bowiem z natury przesuszone i mają wysoką porowatość. Trzeba zatem delikatnie je oczyścić i zapewnić im maksimum odżywienia i regeneracji. Od szamponu dedykowanego włosom kręconym należy zatem oczekiwać łagodnych właściwości myjących. Zbyt silne oczyszczanie nie jest wskazane, bo mogłoby doprowadzić do nadmiernego przesuszenia kosmyków. Mogłyby one również utracić swój naturalny skręt. Dobrze byłoby również, gdyby w szamponie do włosów kręconych znalazły się składniki o działaniu odżywczym i regenerującym. Nawilżenie jest bardzo potrzebne, już podczas mycia. Szamponem należy masować jedynie skórę głowy. Włosy wystarczy oczyścić przy pomocy spływającej ze skalpu piany. Można przetestować także popularną wśród osób posiadających włosy kręcone metodę OMO.

szampon do włosów kręconych w opakowaniu z pompką

Jak wybierać dobre kosmetyki do włosów kręconych?

Kosmetyki do włosów kręconych powinny bazować na składnikach, które odżywiają włosy, a także delikatnie je oczyszczają. Nie powinny natomiast zawierać silnie działających detergentów, takich jak na przykład SLS. Doskonale będzie, jeśli znajdą się w nich oleje i masła pochodzenia naturalnego. Mowa tu, chociażby o maśle Cupuacu, jak również o oleju ze słodkich migdałów. Włosom kręconym służy także ekstrakt z aloesu. Loki i fale zyskają także na pielęgnacji przy użyciu kosmetyków zawierających proteiny. Doskonale sprawdzą się tu proteiny z zielonego groszku. Bardzo istotne jest to, aby oprócz szamponu, stosować odżywki i maski. Te pierwsze należy aplikować na włosy po każdym ich myciu. Jeśli chodzi zaś o maski, wystarczy użyć ich raz, dwa razy w ciągu tygodnia.

Written By

More From Author

You May Also Like