Trudny wybór najlepszych kosmetyków dla noworodka

Przygotowując się do pojawienia się na świecie nowego członka rodziny warto zadbać o zakup wartościowych kosmetyków dla noworodka. W drogeriach spotkać można wiele firm oferujących pięknie wyglądające produkty. Niestety nie wszystkie z nich mają dobre składy odpowiednie dla skóry od pierwszych dni życia. Warto zastanowić się, co będzie najlepsze dla takiego maluszka.

Kosmetyki dla noworodka – od pierwszego dnia życia

Nie ma skóry wrażliwszej niż ta noworodkowa. Niestety szybko zmaga się ona z licznymi problemami takimi jak potówki czy ciemieniucha. Niektóre zmiany są naturalne i wynikają z procesu przystosowywania się skóry do aktualnych warunków, inne wynikają z licznych uczuleń na które malutkie dziecko jest narażone. Wybierając kosmetyki dla dzieci warto zwrócić uwagę czy są one przeznaczone już od pierwszych dni życia. Takie oznaczenia spotkać można na przykład na dermokosmetykach dostępnych w aptekach. Są one hipoalergiczne i bezzapachowe, dzięki czemu ryzyko uczulenia spada praktycznie do zera. Dermokosmetyki są polecane przez dermatologów, ponieważ dogłębnie nawilżają, dzięki czemu można uniknąć wielu późniejszych problemów skórnych.

Kosmetyki dla mamy i dziecka

Również młoda mama powinna zadbać o odpowiednie kosmetyki, których używać będzie zaraz po porodzie. Noworodek jest tak wrażliwy, że jego skóra może zostać podrażniona nawet podczas kontaktu skóra do skóry. Oznacza to, że również mama powinna używać bezpiecznych, hipoalergicznych produktów. Kosmetyki dla noworodka praktycznie zawsze nadają się również dla całej rodziny. Warto zwrócić uwagę na przykład na emolienty, które są specjalistycznymi dermokosmetykami dbającymi o szczególne natłuszczenie i nawilżenie skóry. Są to produkty wysokiej jakości, które sprawdzą się przy każdego rodzaju skórze, nawet tej bardzo wymagającej – atopowej. Kosmetyki dla dzieci powinny być wybierane z głową. Nie warto sugerować się pięknymi, kolorowymi opakowaniami, choć to one przykuwają wzrok. Najważniejszą zasadą jest czytanie składów i mądre wybieranie dziecięcych kosmetyków.

Written By

More From Author

You May Also Like