Prawidłowa pielęgnacja skóry skłonnej do atopii

Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła i nawrotowa. AZS ma charakter zapalny i objawia się zmianą wyglądu skóry oraz pojawianiem się w jej obrębie zmian wraz z uporczywym świądem. Taka problematyczna skóra wymaga prawidłowej pielęgnacji oraz stosowania odpowiednich preparatów, które ograniczają stan zapalny oraz niwelują nieprzyjemne dolegliwości.   

Atopowe zapalenie skóry

AZS to choroba, która dotykać może od 15 do 30% dzieci oraz nawet co dziesiątego dorosłego. Zazwyczaj poprzedza ona rozwój innych schorzeń o charakterze atopowym, w tym na przykład alergicznego nieżytu nosa czy astmy oskrzelowej. Choroba może ujawniać się bardzo wcześnie, w tym nawet w pierwszym półroczu życia dziecka. Zwykle jej przebieg zaognia się w okresie jesienno – zimowym oraz wycisza w czasie lata, o ile nie ma związku z towarzyszącą alergią wziewną. Wówczas choroba nasila się w okresie pylenia uczulających roślin. Choć AZS może trwać przez całe życie, zwykle przechodzi w formę łagodną w okresie dojrzewania.    

Prawidłowa pielęgnacja skóry z AZS

delikatny krem na atopowe zapalenie skóry

W przypadku chorób skóry niezwykle istotna jest jej prawidłowa codzienna pielęgnacja, nawet w okresie remisji czyli chwilowego złagodzenia przykrych dolegliwości. Wśród polecanych kosmetyków warto wymienić choćby krem na atopowe zapalenie skóry. Specjalistyczne kosmetyki, takie jaki krem na AZS wpływają nie tylko na okres wydłużenia stanu bezobjawowego choroby lecz również  ograniczą ryzyko jej nawrotu. Krem na AZS powinien przede wszystkim łagodzić suchość i nadwrażliwość skóry. Ponadto, godne polecenia kremy na atopowe zapalenie skóry są produktami hipoalergicznymi, testowanymi hipoalergicznie oraz takimi, które z powodzeniem można stosować już nawet od pierwszego dnia życia dziecka. Warto dodać, że krem na atopowe zapalenie skóry powinien cechować się prostym składem opartym przede wszystkim na surowcach pochodzenia naturalnego, które minimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień.      

AZS a inne schorzenia

Należy pamiętać o tym, że nadmierna suchość skóry nie zawsze stanowi objaw atopii. Może być ona bowiem symptomem innych chorób skóry, w tym na przykład łuszczycy lub skutkiem nieprawidłowej pielęgnacji skóry. Obecne na skórze zmiany powinny być zatem zawsze dogłębnie diagnozowane, tak aby możliwe było opracowanie adekwatnego sposobu leczenia, w tym wprowadzenie eliminującej diety lub codziennej pielęgnacji z użyciem specjalistycznych kosmetyków, obejmujących między innymi kremy na atopowe zapalenie skóry.

Written By

More From Author

You May Also Like