Henna Sattva – naturalny sposób na piękne włosy

Henna do włosów to produkt, który uważa się za bardziej przyjazny odpowiednik chemicznych farb. Z założenia henna ma nie tylko służyć koloryzacji włosów, ale także przyczyniać się do ich pielęgnacji i odżywienia.

Czym jest i jak powstaje henna?

Henna to nic innego jak naturalny barwnik, który pozyskuje się z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Henna przeznaczona jest do farbowania włosów i stanowi tym samym alternatywę dla farb pochodzenia chemicznego. Należy pamiętać jednak o tym, że paleta barw w przypadku henny jest dość mocno ograniczona, a co za tym idzie jej głównym zadaniem jest pogłębienie naturalnego odcienia włosów. Warto podkreślić również, że henna zawiera szereg cennych składników, które przyczyniają się do odżywienia włosów i skóry głowy.

Barwiący proszek henny powstaje na skutek rozdrobnienia, ugotowania i następnego wysuszenia liści lawsonii. Henna powstała na skutek rozdrabniania i gotowania lawsonii cechuje się niezbyt przyjemnym zapachem, a także mało zachęcającym kolorem. Połączenie henny z wodą sprawia, że zyskuje ona płynną konsystencję, która pozwala na jej wygodne nałożenie i rozprowadzenie.

Jak działa henna do włosów?

Proces farbowania włosów henną polega na tym, że cząsteczki barwnika pozyskanego z lawsonii dostają się w głąb struktury włosa, gdzie łączą się z cząsteczkami kreatyny, co sprawia, że włosy zyskują odpowiedni kolor. Dodatkowo henna odpowiada za uzupełnianie ubytków keratyny, co może powodować wrażenie grubszych, mocniejszych i bardziej lśniących włosów.

Henna na włosy wzmacnia ich kolor, dostarczając im przy tym sporą dawkę składników mineralnych. Włosy po zastosowaniu henny stają się zdecydowanie bardziej odżywione, miękkie i błyszczące.

Wybór henny na włosy – o czym pamiętać?

Wśród henn na włosy zawsze warto szukać produktu o naturalnym i sprawdzonym składzie. Decydując się na zakup konkretnej henny koniecznie trzeba przyjrzeć się temu, czy nie zawiera ona sztucznych składników, które mogłyby mieć negatywny wpływ nie tylko na jej skuteczność, ale również i na pogorszenie stanu włosów.

Dobrym wyborem może okazać się zakup henny Sattva, która charakteryzuje się bezpiecznym i naturalnym składem. Henna Sattva dostępna m.in. online na Cocolita.pl pomoże w uzyskaniu pożądanego odcienia włosów, przyczyniają się tym samym do ich wzmocnienia. Dodatkowo henna Sattva cechuje się niezwykle drobnym zmieleniem składników, co ma wpływ na łatwiejsze wymieszanie produktu z wodą.

Written By

More From Author

You May Also Like