Akcesoria do pielęgnacji paznokci, które warto mieć w kosmetyczce

Domowa pielęgnacja paznokci nie jest prostą sprawą, dlatego wiele kobiet decyduje się raz na jakiś czas odwiedzić kosmetyczkę, która profesjonalnie zajmie się stanem ich paznokci. Jeśli jednak preferujesz pielęgnację domową lub po prostu często zmieniasz kolor lakieru – musisz znać akcesoria, które ułatwiają te codzienne czynności.

Zestaw do paznokci

W skład zestawu do paznokci powinny wchodzić następujące akcesoria: pilniczek, polerka, nożyczki do paznokci i nożyczki do skórek. Oprócz tego warto posiadać krem zmiękczający skórki, który ułatwia ich usunięcie.

Naturalne kosmetyki

W pielęgnacji paznokci świetnie sprawdza się cytryna oraz oliwa z oliwek. Pierwsza wybiela płytkę paznokcie, a druga – wzmacnia ją. Warto raz w tygodniu zastosować peeling na dłonie z soli i oliwy – wystarczy wymieszać oba składniki i wmasować w wilgotne dłonie.

Lakiery i utwardzacze

utwardzacz do paznokci Golden RoseLakiery do paznokci powinien być dopasowany kolorystycznie do reszty ubioru. Aby nie odpryskiwał i długo trzymał się na paznokciach, warto zastosować utwardzacz do paznokci. Dzięki temu manicure będzie prezentował się nienagannie i długo będziemy cieszyć się intensywnym i pięknym kolorem paznokci. Dobre utwardzacze wzmacniają również paznokcie i sprawiają, że są mniej łamliwe.

Written By

More From Author

You May Also Like