Kosmetyki

Rodzaje eyelinerów

eyeliner w zestawieJednym z bardziej spektakularnych elementów makijażu są kreski na powiekach. Taka kreska uwydatnia kształt oka i podkreśla spojrzenie. Do malowania kresek służą tak zwane eyelinery. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów eyelinerów, a ich dobór zależy głównie od stopnia zaawansowania w sztuce makijażu i od indywidualnych preferencji. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom eyelinerów.

Najlepszy eyeliner dla początkujących

Dziewczyny zaczynające przygodę z makijażem oczu powinny sięgnąć po eyeliner w pisaku. Jego aplikacja jest bardzo wygodna i precyzyjna. Tym rodzajem eyelinera łatwo jest dotrzeć w przestrzenie pomiędzy rzęsami i tym samym optycznie je podkreślić i zagęścić. Niestety, tego typu eyelinery nie są zbyt trwałe i szybko się rozmazują.

Trwałość i głęboka czerń

Osoby malujące się często i poszukujące wyrazistych efektów powinny pomyśleć o zakupie eyelinera w żelu. Ten kosmetyk gwarantuje prawdziwie głębokie kolory czy czerń. Jest też dużo trwalszy, utrzymuje się na powiece przez kilka do kilkunastu godzin i jest odporny na pot, łzy i wilgoć. Niestety, eyeliner w żelu ma jedną bardzo poważną wadę – szybko wysycha. Często może się nawet zdarzyć, że świeżo zakupiony kosmetyk będzie już suchy i niemożliwy do aplikacji.