Kosmetyki

Korektory pod oczy – instrukcja obsługi

korektor pod oczy marki MUAKorektory stworzone zostały w celu tuszowania różnorodnych przebarwień, o zróżnicowanej genezie oraz kolorycie. Specjalnym ich rodzajem są korektory pod oczy, zaprojektowane do wykorzystywania wyłącznie w tej specyficznej strefie. Dostępne na rynku modele różnią się kolorami, a także konsystencją. Jak korzystać z tego kosmetyku i przede wszystkim, jak wybrać ten, który w pełni sprosta naszym oczekiwaniom?

Jak dobrać odcień korektora?

Złota zasada mówi, że korektor pod oczy powinien mieć odcień jaśniejszy od podkładu. Najlepiej, żeby różnica wynosiła jeden ton, w wyjątkowych sytuacjach dwa. Osoby, którym potrzebna jest szeroka gama odcieni powinny zakupić korektor Loreal True Match.

Wykorzystanie korektora zbyt jasnego lub ciemnego może i nie wpłynie na sam fakt zakrycia fioletowych plam, ale nic nie zmieni w kwestii estetyki naszej twarzy. Zwrócimy tylko jeszcze uwagę na naszą niedoskonałość.

Jak obchodzić się z korektorem?

Korektor należy aplikować na skórę bezpośrednio przed nałożeniem fluidu. Większość kobiet popełnia błąd i nakłada kosmetyk od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Zamiast tego powinno się nakładać korektor od górnej części powieki w dół, zachodząc na poliki. W ten sposób lepiej stopi się on z podkładem i pozwoli uniknąć nam efektu maski.